Regulamin

REGULAMIN SIŁOWNI „ACS GYM” ZARZĄDZANEJ PRZEZ POLITECHNIKĘ BYDGOSKĄ IM. JANA I JĘDRZEJA ŚNIADECKICH

  1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
  1. Przedmiotem niniejszego Regulaminu jest określenie praw, obowiązków oraz zasad korzystania przez osoby fizyczne z siłowni prowadzonej przez Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz, NIP: 5540313107, REGON: 000001689.
  2. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej:www.acs.pbs.edu.pl w sposób umożliwiający Klientom jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie jego treści.
  3. Siłownia znajduje się w Akademickim Centrum Sportu, położonym w Bydgoszczy przy Al. prof. S. Kaliskiego 7 (85-796).
  4. Klienci siłowni lub inne osoby, w szczególności zainteresowane zakupem Karnetu mogą skontaktować się z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w dowolny z poniższych sposobów:
  1. mailowo na adres: acs@pbs.edu.pl,
  2. pod numerem telefonu: 052 374 9393,
  3. stacjonarnie na siłowni pod adresem: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Akademickie Centrum Sportu, przy ul. Prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz.
  1. Siłownia jest dostępna dla Klientów:
  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 8.00 oraz od 16.00 do 22.00;
  • w weekendy: sobota w godzinach od 8.00 do 20.00, niedziela w godzinach od 10.00 do 16.00.
  • Wszelkie informacje o ewentualnych zmianach godzin funkcjonowania siłowni będą udostępniane na stronie internetowej: www.acs.pbs.edu.pl i/lub na tablicy ogłoszeń znajdującej się na siłowni z odpowiednim wyprzedzeniem.
  1. Użyte w Regulaminie określenia oznaczają:
  1. Politechnika - Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z siedzibą w Bydgoszczy, Al. prof. S. Kaliskiego 7 (85-796).
  2. Umowa – umowa zawierana przez osobę fizyczną z Politechniką, na podstawie której osoby fizyczne uprawnione są do korzystania z siłowni na warunkach przewidzianych niniejszym Regulaminem w celach ich własnej rekreacji w zamian za uiszczenie opłaty ustalonej w Cenniku.
  3. Klient – osoba fizyczna, będąca konsumentem, jak również przedsiębiorca na prawach konsumenta, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która zakupiła karnet na siłownię i jest uprawniona do korzystania z niej na jego podstawie, a nadto osoba, która korzysta z siłowni w ramach pierwszego darmowego wejścia.
  4. Karnet - usługa, uprawniająca Klientów do korzystania z siłowni w okresie uzależnionym od wykupionego karnetu mający formę indywidualnej karty wydawanej po uiszczeniu pierwszej opłaty za karnet i opłaty wpisowej, realizowana na podstawie zawartej przez osobę fizyczną z Politechniką umowy o świadczenie usług rekreacyjno – sportowych,
  5. Opłata wpisowa (wydanie karty członkowskiej) – jednorazowa opłata uiszczana przez Klienta w przypadku zakupu pierwszego Karnetu, wynikająca z Cennika,
  6. Cennik – aktualny wykaz cen usług oferowanych przez siłownię, dostępny na stronie internetowej www.acs.pbs.edu.pl oraz na siłowni.

 

  1. WARUNKI KORZYSTANIA Z SIŁOWNI – NABYCIE KARNETU
  1. Podstawą prawa do korzystania z siłowni jest umowa zawierana na czas określony lub nieokreślony. Umowa zostaje zawarta poprzez zakup wybranego Karnetu.
  2. Cennik karnetów dostępny jest na stronie internetowej www.acs.pbs.edu.pl oraz stacjonarnie na siłowni.
  3. Wszelkie informacje o zmianach cennika siłowni będą udostępniane na stronie internetowej: www.acs.pbs.edu.pl i/lub na tablicy ogłoszeń znajdującej się na siłowni z odpowiednim wyprzedzeniem.
  4. Podane w Cenniku ceny są cenami w polskich złotych i zawierają obowiązujący podatek VAT.
  5. Nabywając Karnet Klient uzyskuje prawo do osobistego i niezarobkowego korzystania z siłowni przez dowolną ilość czasu w godzinach, w których siłownia jest dostępna dla Klientów, w celach własnej rekreacji i w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego, bez naruszania prawa innych Klientów do niezakłóconego korzystania w tym samym czasie z siłowni i z zachowaniem innych zasad określonych w Regulaminie, w zamian za obowiązek uiszczania z góry na rzecz Politechniki opłat zgodnych z Cennikiem w sposób i w terminach określonych w Regulaminie.
  6. Politechnika na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie zobowiązuje się do udostępnienia siłowni Klientom, w wybranym przez nich czasie i przez wybraną przez niego ilość czasu, w ramach jego uprawnień wynikających z nabytego Karnetu.
  7. Klienci mają możliwość jednorazowego skorzystania z siłowni bez uiszczania żadnej opłaty. W celu wykorzystania darmowego pierwszego wejścia należy uzupełnić dedykowany formularz zgłoszeniowy, dostępny pod adresem: www.acs.pbs.edu.pl lub stacjonarnie. W ramach formularza należy podać następujące dane: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, adres email oraz numer telefonu. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale niezbędne do nabycia uprawnienia do jednorazowego darmowego skorzystania z siłowni.
  8. Klienci mogą nabyć pierwszy Karnet w Akademickim Centrum Sportu pod warunkiem rejestracji poprzez formularz internetowy (www.acs.pbs.edu.pl) lub stacjonarnie:
  1. Przed zakupem Karnetu Klient obowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu i go zaakceptować. Akceptacja Regulaminu jest dobrowolna, ale konieczna do zakupu Karnetu.
  2. Akceptacja Regulaminu odbywa się poprzez złożenie stosownego oświadczenia na formularzu rejestracji. Od chwili zaakceptowania Regulaminu Klient jest związany jego treścią.
  3. Klient obowiązany jest uiścić opłatę za Karnet oraz opłatę wpisową zgodną z cennikiem (oplata wpisowa uiszczana jest tylko przy zakupie Karnetu pierwszy raz i dotyczy Karnetów).
  1. Z chwilą uiszczenia opłaty za wybrany Karnet dochodzi do zawarcia pomiędzy Politechniką a Klientem umowy, na podstawie której Klient w zamian za uiszczoną opłatę ma prawo korzystać z usług ACS GYM na zasadach przewidzianych w niniejszym Regulaminie.
  2. Umowa, o której mowa w pkt II ppkt 8 niniejszego regulaminu zostaje zawarta na czas określony.
  3. Płatność za Karnet jest możliwa tylko i wyłącznie kartą płatniczą.
  4. Karta członkowska będzie wydawana na miejscu w ACS GYM zgodnie z podanymi danymi na formularzu rejestracji.
  1. Karta członkowska jest płatna. Opłata ta jest bezzwrotna, płatna na siłowni w dniu pierwszej wizyty. Karta jest dokumentem imiennym i nie może być używana przez kogokolwiek poza jej właścicielem. W przypadku zgubienia karty należy bezzwłocznie powiadomić o tym obsługę ACS GYM. Za wystawienie duplikatu pobierana jest opłata zgodna z cennikiem.
  2. Każdorazowe wejście na siłownię będzie wymagało przyłożenia karty do czytnika, weryfikującego czy Karnet połączony z przyłożoną kartą jest opłacony. Wejście na siłownię bez karty nie jest możliwe.

 

  1. UŻYTKOWNICY SIŁOWNI
  1. Z siłowni mogą korzystać:
  1. osoby dysponujące aktualną, ważną kartą członkowska oraz opłaconym karnetem,
  2. klienci wykupujący jednorazowe wejście oraz korzystający z darmowego pierwszego wejścia - za okazaniem ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość,
  1. Z siłowni mogą korzystać osoby pełnoletnie.

 

  1. OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW SIŁOWNI
  1. Każdy Klient, celem wejścia na siłownię, zobowiązany jest okazać swoją kartę członkowską przy wejściu do siłowni lub dokument tożsamości (w przypadku darmowego pierwszego wejścia, wykupienia wejścia jednorazowego lub Karnetu uprawniającego na siłownię).
  2. Obsługa siłowni w każdym czasie może również poprosić o okazanie dokumentu tożsamości. Jeżeli okaże się, kartą posługuje się osoba nieupoważniona, karta podlega bezzwrotnemu zatrzymaniu bez możliwości zwrotu wniesionych opłat. Obsługa siłowni ma prawo nie wpuścić osoby nieuprawnionej do korzystania z karty.
  3. Klient zobowiązany jest w szczególności do:
  1. Przestrzegania godzin funkcjonowania siłowni i zakresu uprawnień przysługujących mu w ramach wykupionego karnetu.
  2. Osobistego korzystania z plastikowej karty członkowskiej wyłącznie w celach własnej rekreacji i nieudostępniania karty osobom trzecim.
  3. Korzystania z pomieszczeń, urządzeń i sprzętu należących do siłowni w sposób zgodny z ich przeznaczeniem. Klient ponosi odpowiedzialność materialną za uszkodzenie lub zniszczenie pomieszczeń, urządzeń lub sprzętu na siłowni.
  4. Zachowywania czystości w obrębie siłowni, a w szczególności:
  • do korzystania z ręcznika osobistego w czasie treningu,
  • niezaśmiecania pomieszczeń siłowni oraz szafek,
  • używania koszy na śmieci,
  1. Pozostawienia swoich rzeczy w szafkach. Szczegółowe zasady korzystania z szafek stanowią załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.
  2. Korzystania z siłowni w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego, bez naruszania prawa innych Klientów do niezakłóconego korzystania w tym samym czasie z siłowni, w tym powstrzymania się od używania wulgarnego słownictwa, głośnego zachowywania się. Niedopuszczalne jest uniemożliwianie lub utrudnianie korzystania z siłowni innym osobom, a także jakiekolwiek inne formy ubliżania im lub grożenia. Niedopuszczalne jest także zachowanie uwłaczające godności innych Klientów siłowni, a także będące przejawem rasizmu lub mające znamiona molestowania lub dyskryminacji z uwagi na rasę, religię lub płeć.
  3. Korzystania z pomieszczeń, urządzeń i wyposażenia siłowni zgodnie z ich przeznaczeniem i z zasadami ich użytkowania oraz w sposób wskazany przez personel siłowni.
  4. Zapoznania się z instrukcją obsługi danego sprzętu i korzystania z niego zgodnie z nią.
  5. Przestrzegania Regulaminu.
  1. Na terenie siłowni obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, zażywania i przynoszenia środków odurzających, dopingujących, narkotyków i alkoholu, jak również przebywania na siłowni pod wpływem tych środków.
  2. Klienci siłowni mają prawo korzystania z siłowni pod warunkiem posiadania odzieży sportowej, obuwia sportowego (Klienci powinni zmienić obuwie na czyste obuwie sportowe) i ręcznika. Obuwie i strój należy zmienić w szatni. Obuwie sportowe i strój powinny być dostosowane do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.
  3. Zabronione jest wykonywania na siłowni jakiejkolwiek działalności innej niż korzystanie z usług siłowni i jej wyposażenia w celach innych niż rekreacja własna Klienta, w tym działalności gospodarczej, w szczególności związanej z prowadzeniem treningów personalnych.
  4. Jeżeli jednak osoba, zajmująca się zawodowo prowadzeniem treningów personalnych będzie zainteresowana świadczeniem takich usług na siłowni, zobowiązana będzie poinformować o tym personel siłowni i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Osoba taka zostanie zweryfikowana pod kątem posiadanych uprawnień w zakresie prowadzenia treningów personalnych. Po weryfikacji Politechnika przekaże informację o zgodzie na świadczenie usług na terenie siłowni lub o braku tejże zgody. W przypadku wyrażenia zgody na świadczenie usług treningu personalnego na terenie siłowni, trener zobowiązany będzie do zawarcia z Politechniką odpowiedniej umowy, na warunkach ustalonych indywidualnie pomiędzy stronami.
  5. Po zakończonym treningu Klient jest zobowiązany do wytarcia i zdezynfekowania używanego sprzętu i odniesienia go na miejsce. Zabronione jest rzucanie na terenie siłowni talerzami, sztangami, hantlami i wszelkim innym sprzętem.
  6. Zabronione jest korzystanie ze sprzętu, oznaczonego jako „NIECZYNNY” lub „USZKODZONY” z uwagi na prace konserwatorskie lub naprawcze.
  7. Dokonując zakupu Karnetu lub korzystając z opcji darmowego pierwszego wejścia, Klient potwierdza, że znajduje się w stanie zdrowia pozwalającym na korzystanie z siłowni oraz, że brak jest jakichkolwiek przeciwwskazań dotyczących stanu jego zdrowia, dla których nie mógłby korzystać z siłowni. Klient zobowiązany jest we własnym zakresie zadbać o stwierdzenie przez lekarza, czy może on wykonywać ćwiczenia lub korzystać z usług siłowni bez uszczerbku na swoim zdrowiu. Klient oświadcza, że jest świadomy ryzyka uszkodzenia ciała bądź utraty zdrowia związanego z korzystaniem ze sprzętu na siłowni i/lub uczestnictwem w zajęciach sportowych.
  8. Personel siłowni jest uprawniony do odmowy prawa wstępu na siłownię albo wyproszenia z terenu siłowni osób naruszających Regulamin, w szczególności osób nietrzeźwych lub znajdujących się pod wpływem środków odurzających, agresywnych, naruszających prawa innych osób bądź świadczących w obrębie siłowni usługi trenerskie lub inne usługi bez zgody Politechniki.

 

 

  1. ZAJĘCIA GRUPOWE
  1. Politechnika oświadcza, że prowadzone w ramach oferty zajęcia grupowe będą prowadzone przez instruktorów z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Aktualny wykaz osób prowadzących zajęcia, rodzaj zajęć oraz godziny, w których się odbywają przedstawia grafik dostępny na siłowni oraz na stronie internetowej www.acs.pbs.edu.pl.
  2. ACS GYM ma prawo dokonywania zmian w grafikach zajęć grupowych oraz do zmian instruktorów prowadzących zajęcia. Informacje dotyczące zmian dostępne będą na siłowni oraz na stronie internetowej.
  3. Warunkiem odbycia się zajęć grupowych zgodnie z grafikiem jest minimalna frekwencja dwóch osób. W przeciwnym razie zajęcia mogą zostać odwołane.

 

  1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ POLITECHNIKI
  1. Politechnika nie ponosi odpowiedzialności za szkody, w tym szkody na osobie, powstałe wskutek działania Klienta i z jego winy, w szczególności będące skutkiem nieprzestrzegania niniejszego Regulaminu lub polegające na korzystaniu ze sprzętu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem, instrukcjami obsługi lub wskazówkami pracownika siłowni, chyba że do szkody doszło z winy, niedbalstwa lub zaniechania Politechniki lub Politechnika przyczyniła się do powstania szkody.
  2. W związku z powyższym Klient zobowiązany jest do dostosowania obciążeń do swoich możliwości, a w przypadku braku stosownej wiedzy, co do własnych możliwości, powinien skorzystać z pomocy obecnego na miejscu pracownika siłowni, a w przypadku nieobecności pracownika na siłowni Klient ma obowiązek wykonywać ćwiczenia na urządzeniach w sposób zgodny z przeznaczeniem sprzętu, instrukcjami widniejącymi na sprzęcie, dostosowując ciężar, rodzaj i intensywność ćwiczeń do swoich możliwości i stanu zdrowia.
  3. Obecny na siłowni pracownik siłowni może pomagać Klientom w wyjaśnieniu ogólnych zasad korzystania z siłowni i poszczególnych urządzeń. Obecny na siłowni pracownik nie jest trenerem personalnym, jak również nie posiada wykształcenia medycznego i/lub fizjoterapeutycznego. W związku z powyższym w razie jakichkolwiek wątpliwości, dotyczących swojej sprawności fizycznej lub zdolności do wykonywania ćwiczeń fizycznych, przed przystąpieniem do wykonywania ćwiczeń, Klient powinien zasięgnąć opinii lekarza.

 

  1. ROZWIĄZANIE UMOWY
  1. Politechnika zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu, załączników oraz obowiązującego cennika.
  2. Przed wejściem w życie jakiejkolwiek zmiany Regulaminu Politechnika udostępni Klientom treść proponowanych zmian za pośrednictwem strony internetowej.
  3. Dostarczenie treści zmian nastąpi co najmniej 7 dni przed ich wprowadzeniem.
  4. Okres wskazany w ust. 3 może być krótszy w sytuacji, kiedy:
  1. Konieczność wprowadzenia zmiany będzie konsekwencją nowelizacji powszechnie obowiązujących przepisów prawa,
  2. Konieczność wprowadzenia zmiany spowodowana będzie ostateczną decyzją organu administracji publicznej lub prawomocnym wyrokiem sądu.
  1. Klient, który nie zgadza się na wprowadzone zmiany może do dnia ich wejścia wypowiedzieć umowę ze skutkiem dzień poprzedzający dzień wejścia w życie wprowadzonych zmian.
  2. Politechnika uprawniona jest do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym lub zawieszenia świadczenia usług na rzecz Klienta w następujących sytuacjach:
  1. Klient poda nieprawdziwe dane lub posłuży się sfałszowanymi dokumentami przy zawieraniu umowy;
  2. Klient udostępni swój karnet osobie trzeciej w celu nieuprawnionego skorzystania z usług siłowni,
  3. zachowanie Klienta będzie sprzeczne z niniejszym Regulaminem, przepisami prawa lub zasadami współżycia społecznego i nie zmieni się niezwłocznie po zwróceniu uwagi przez pracownika siłowni,
  4. w przypadku nieuregulowania należności z tytułu wykupionego karnetu, w tym w razie niezapewnienia środków na karcie płatniczej lub usunięcia z systemu danych karty płatniczej – do momentu uregulowania należności.
  1. W przypadku umów zawartych na czas określony umowa zostaje rozwiązana z upływem czasu na jaki została zawarta. 
  2. Wypowiedzenie może zostać złożone w dowolny z poniższych sposobów:
  1. Elektronicznie - poprzez przesłanie mailowego oświadczenia o odstąpieniu od umowy na adres: acs@pbs.edu.pl;
  2. W formie pisemnej – poprzez przesłanie podpisanego oświadczenia o odstąpieniu od umowy listem poleconym na adres: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich – Akademickie Centrum Sportu, Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz.
  1. W przypadku rozwiązania umowy w trakcie okresu rozliczeniowego opłata z tytułu świadczonych usług obliczana jest proporcjonalnie.
  2. ACS GYM zastrzega sobie prawo jednostronnego zawieszenia możliwości korzystania z pomieszczeń ACS GYM z powodu awarii i innych nieprzewidzianych okoliczności, o którym niezwłocznie powiadomi Klienta za pomocą strony www.acs.pbs.edu.pl.ACS GYM, w zamian za zajęcia odwołane, udostępni Klientowi pomieszczenia siłowni w innym ustalonym terminie.
  3. ACS GYM może zostać zamknięty na czas konieczny do przeprowadzenia niezbędnych remontów, prac konserwatorskich, zabiegów sanitarnych, a także na podstawie decyzji stosownych władz, jak również z powodu siły wyższej. W przypadku planowanego zamknięcia Kliencizostaną o tym powiadomieni. Stosowna informacja na ten temat zostanie umieszczona na stronie internetowej i na terenie ACS GYM w miejscu ogólnodostępnym.

 

  1. REKLAMACJE
  1. Klienci mają prawo składać reklamacje związane z siłownią, jej funkcjonowaniem orz zakupionym Karnetem w dowolny z poniższych sposobów:
  1. Elektronicznie - poprzez przesłanie reklamacji mailowo na adres: acs@pbs.edu.pl;
  2. W formie pisemnej – poprzez przesłanie reklamacji listem poleconym na adres: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich – Akademickie Centrum Sportu, Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz.
  1. Składając reklamację Klient zobowiązany jest podać swoje imię i nazwisko oraz numer PESEL. Podanie wyżej wymienionych danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przeprowadzenia postępowania reklamacyjnego.
  2. W reklamacji Klient powinien również dokładnie opisać zastrzeżenie dotyczące siłowni lub jej funkcjonowania bądź zakupionego Karnetu oraz wskazać datę ewentualnego zdarzenia będącego przyczyną złożenia reklamacji.
  3. Politechnika zobowiązana jest do rozpatrzenia reklamacji terminie 14 dni od dnia jej zgłoszenia. O sposobie rozpatrzenia reklamacji siłownia poinformuje Klienta poprzez skierowanie do niego wiadomości mailowej.

 

  1. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
  1. Administratorem danych osobowych Klientów jest Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz, NIP: 5540313107, REGON: 000001689.
  2. We wszelkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych zachęcamy do kontaktu z Administratorem w dowolny z poniższych sposobów:
  1. mailowo na adres: iod@pbs.edu.pl,
  2. pod numerem telefonu: 52 374 9471,
  3. stacjonarnie na siłowni pod adresem: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Akademickie Centrum Sportu, przy Al. Prof. S. Kaliskiego 7 (85-796).
  1. Pozyskane przez Administratora dane osobowe są poufne, bezpieczne i przetwarzane wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne. Administrator przetwarza dane zgodnie z prawem, w sposób rzetelny i przejrzysty dla osoby, której dane dotyczą. Administrator przetwarza tylko takie dane i tylko o takiej treści, które są niezbędne z uwagi na prawnie uzasadniony cel, czyli powód przetwarzania. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione. Administrator stosuje odpowiednie, adekwatne środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych przed ich przypadkową utratą oraz nieuprawnionym dostępem, wykorzystaniem, zmianą czy ujawnieniem.
  2. Z zastrzeżeniem ppkt 5, dane osobowe Klientów nie będą w żaden sposób udostępniane osobom trzecim, w tym w szczególności nie będą przekazywane innym podmiotom, w celu przesyłania materiałów marketingowych.
  3. Administrator może przekazywać dane osobowe Klientów:
  1. organom państwowym lub innym podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, celem wykonania ciążących na Administratorze obowiązków (np. Urząd Skarbowy, ZUS, GIODO, Policja, prokuratura, Prezes UOKiK),
  2. podmiotom wspierającym Administratora w prowadzonej przez niego działalności, w szczególności dostawcom zewnętrznych systemów wspierającym działalność (np. podmiotom świadczącym na rzecz Administratora usługi hostingowe, wspierającym Administratora w prowadzeniu sklepu online, świadczącym usługi księgowe, umożliwiającym dokonanie płatności internetowych).
  1. Podmioty, z którymi współpracuje Administrator mają siedziby głównie w Polsce lub innych

krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

  1. Administrator pozyskuje informacje o danych osobowych Klientów w następujący

a) poprzez wypełnienie formularza rejestracji na stronie www.acs.pbs.edu.pl;

d) poprzez przesłanie przez Klienta reklamacji, oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wniosku, zapytania lub pisma o jakimkolwiek innym charakterze skierowanego w wiadomości e-mail lub w formie listownej;

f) poprzez pliki cookies na stronie www.acs.edu.pl.

  1. Cel i zakres danych przetwarzanych przez Administratora wynika z udzielonej przez Klienta zgody lub przepisów prawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do zakupu Karnetu, realizowania przez Administratora zawartej umowy, rozliczanie płatności, rozpatrzenie reklamacji lub oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
  2. Dane osobowe Klientów są pozyskiwane w następujących celach:
  1. realizacji umowy o prowadzenie konta Klienta (art. 6 ust. 1 lit. b RODO)
  2. realizacji zakupu Karnetu i zawartej umowy o świadczenie usług rekreacyjno - sportowych (art. 6 ust. 1 lit b RODO),
  3. obsługi zgłoszeń kierowanych z wykorzystaniem wiadomości e-mail lub listownie, w tym również dotyczących reklamacji lub zawierających oświadczenia o odstąpienia od umowy (art. 6 ust. 1 lit a oraz lit b RODO),
  4. archiwizacji danych w celu wypełnienia obowiązków prawnych wynikających z przepisów, np. podatkowych i rachunkowych (art. 6 ust. 1 lit. c RODO),
  1. Z zastrzeżeniem postanowień niniejszej Polityki, dane osobowe Klientów będą przetwarzane przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz po ustaniu celu przetwarzania, przez czas określony w przepisach prawa i niezbędny dla ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi (np. w okresie przedawnienia roszczeń) lub, jeśli obowiązek ich przechowywania wynika z przepisów prawa przez czas wynikający takich przepisów lub niezbędny do zrealizowania wynikających z nich obowiązków.
  2. W związku z przetwarzaniem danych osobowych RODO przyznaje Klientom następujące

uprawnienia:

  1. prawo dostępu do danych osobowych (art. 15 RODO),
  2. prawo do sprostowania danych osobowych (art. 16 RODO),
  3. prawo do usunięcia danych osobowych (art. 17 RODO),
  4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych (art. 18 RODO),
  5. prawo do wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych (art. 21 RODO),
  6. prawo do przenoszenia danych (art. 20 RODO),
  7. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (art. 77-79 RODO),
  8. prawo do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli takowa zgoda została wyrażona (art. 7 ust. 3 RODO).
  1. W każdym czasie Klient ma prawo zwrócić się do Administratora z żądaniem związanym z wyżej wskazanymi uprawnieniami. Administrator bez zbędnej zwłoki – a w każdym razie w terminie miesiąca od otrzymania żądania udzieli informacji zwrotnej o działaniach podjętych w związku z przedstawionym żądaniem
  2. Po zgłoszeniu sprzeciwu lub żądaniu usunięcia danych osobowych Administrator nie będzie już przetwarzać tych danych, chyba że zaistnieje ważna i prawnie uzasadniona podstawa do dalszego przetwarzania lub konieczność ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.

 

  1. POSTNOWIENIA KOŃCOWE
  1. W sprawach nie objętych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy prawa polskiego.
  2. Siłownia nie przewiduje możliwości zawieszenia zakupionego Karnetu.
  3. Klient obowiązany jest do poinformowania Politechniki o wszelkich zmianach adresu zamieszkania oraz adresu do korespondencji, w tym także adresu do korespondencji elektronicznej numeru telefonu oraz rachunku bankowego.
  4. Klient będący konsumentem (lub przedsiębiorcą na prawach konsumenta) może skorzystać z następujących pozasądowych możliwości skorzystania z pozasądowych metod rozwiązywania sporu:
  1. zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu;
  2. skierowania sprawy do stałego sądu polubownego przy wojewódzkim inspektorze Inspekcji Handlowej;
  3. zwrócenia się do miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów.
  1. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 15.01.2024 r.

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIK 1 - WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

 

Adresat:

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Akademickie Centrum Sportu

Al. Prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Adres e-mail: …………………………………………..

 

 

 

 

OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

 

Ja/My(*) niżej podpisanie niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od zawartej umowy o świadczenie usług rekreacyjno – sportowych/

Data zawarcia umowy (zakupu karnetu): ………………………………………

Imię i nazwisko konsumenta(-ów): ………………………………………………

Adres konsumenta(-ów): ………………………………………………………………………………………………..

Data: ………………………………..

 

……………………………………………………………………………..

Podpis konsumenta(-ów)

 

 

 

(*) Niepotrzebne skreślić.

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIK 2 – Szczegółowe zasady korzystania z szafek

Regulamin korzystania z szafek na klucz

I. Postanowienia ogólne:

  1. Niniejszy regulamin określa szczegółowe zasady użytkowania szafek na klucz przez Klientów ACS GYM.
  2. Szafki stanowią własność ACS GYM.
  3. Klient nabywa prawa do korzystania z przydzielonej szafki jedynie w czasie korzystania z ACS GYM.
  4. Na każdej szafce znajduje się numer szafki.
  5. Każda szafka posiada dwa klucze. Jeden klucz otrzymuje użytkownik (Klient), drugi pozostaje w administracji ACS GYM.

II. Obowiązki ACS GYM:

  1. ACS GYM zapewnia konserwację i naprawę szafki.
  2. Pracownicy obsługi raz w roku przeprowadzają dezynfekcję szafek.

III. Zadania i obowiązki użytkowników szafek:

  1. Nie wolno samodzielnie dorabiać kluczy do szafek.
  2. Pracownicy ACS GYM mają prawo zwracać uwagę użytkownikowi na wszelkie przejawy nieprawidłowości w zakresie dysponowania, użytkowania oraz opłat za szafki.
  3. Szafki służą klientom do przechowywania ubrań i innych przedmiotów.
  4. Niedopuszczalne jest przechowywanie w szafkach jakichkolwiek substancji chemicznych lub biologicznych mogących stwarzać zagrożenie dla otoczenia.
  5. Kategorycznie zabrania się przechowywania w szafkach alkoholu, wyrobów tytoniowych, środków odurzających oraz środków i przedmiotów uważanych za niebezpieczne.
  6. Klient nie powinien przechowywać w szafkach przedmiotów wartościowych w szczególności (gotówka, biżuteria, elektronika, zegarki, portfele, dokumenty tożsamości, karty kredytowe), za utratę których ACS GYM nie ponosi odpowiedzialności.
  7. Użytkownik szafki ponosi odpowiedzialność za jej zawartość.
  8. Klient powinien przechowywać w szafce swoje rzeczy w taki sposób, aby zachować zasady higieny i bezpieczeństwa.
  9. Zabrania się dokonywania wewnątrz i na zewnątrz szafki napisów, rysunków i innych działań mających skutek trwały.
  10. Ewentualne kradzieże mienia oraz wszelkie uszkodzenia i usterki szafki Klient powinien zgłosić administracji ACS GYM.
  11. Klient ponosi odpowiedzialność materialna za umyślne uszkodzenia szafki.

IV. Klucze i zasady użytkowania:

  1. Każdy zamek posiada dwa klucze. Jeden otrzymuje użytkownik (Klient), drugi zostaje zabezpieczony przez pracownika administracji.
  2. W przypadku zgubienia klucza lub jego uszkodzenia, Klient ponosi koszt dorobienia klucza lub wymiany wkładki, w kwocie 40,00 zł.
  3. Klient zabezpiecza swoje mienie poprzez prawidłowe zamykanie szafki, niepozostawianie klucza w zamku oraz nieudostępnianie go innym osobom.
  4. Zabrania się dorabiania kluczy we własnym zakresie.